phoca_thumb_s_ibm_logoPierwsze w Polsce i trzecie w północno-wschodniej Europie Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe otworzyła w Gdańsku firma IBM. W najbliższych latach firma ma zatrudnić około 100 osób. O rozpoczęciu działalności poinformowali 18 marca w Gdańsku podczas konferencji prasowej przedstawiciele IBM i władz miasta.

Dyrektor Działu Usług Biznesowych IBM Polska Dariusz Śliwowski poinformował, że gdańskie centrum będzie wspierać firmy w zakresie konsultingu oraz usług dotyczących m.in. zintegrowanego zarządzania, relacji z klientem i organizacji dostaw.

"Pomagamy firmom zaprojektować i wdrożyć rozwiązania organizacyjne i technologiczne, pozwalające na szybką reakcję na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynku" - wyjaśnił.

Regionalne centrum IBM w Gdańsku należy do zintegrowanej sieci 20 podobnych ośrodków firmy w ośmiu państwach. W naszej części Europy podobne centra istnieją na Słowacji i Litwie. Gdański oddział będzie świadczył usługi dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw z całej Europy. Teraz pracuje w nim około 20 osób.

Dyrektor Regionalny Działu Usług Biznesowych IBM na Europę północno-wschodnią Andrew Wiles powiedział, że o wyborze Gdańska zdecydował przede wszystkim "potencjał regionu, dobrze rozwinięty system szkolnictwa i coraz większe skupienie władz samorządowych na rozwoju branży zaawansowanych technologii".

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreślił, że "Gdańsk chce mieć profil gospodarczy oparty na usługach i będzie wspierać ten sektor. To są bezpieczne, ekologiczne i wymagające wykształconych pracowników miejsca pracy".

Koncern IBM jest w Polsce od 1991 roku; zatrudnia 2,8 tys. pracowników w Warszawie, Krakowie i w Gdańsku. BLS

źródło: PAP - Nauka w Polsce